O hotelu

Nově postavený tříhvězdičkový Hotel Lázeňský vrch se nachází v centru města Litvínova, jednoho z podkrušnohorských měst, jehož výraznou dominantu tvoří zalesněné svahy Krušných hor. Poloha hotelu zaručuje snadnou dostupnost celého města, s možností návštěvy např. Litvínovského zámku, krytého bazénu a divadla. Našim hostům nabízíme ubytování v atraktivním prostředí s moderním designem a s příjemným výhledem do centra města. Hotel Lázeňský vrch disponuje 34 pokoji, z toho je 5 apartmánů, které mají vlastní terasu, a 29 pokojů typu standard. Hosté mohou parkovat na hotelovém parkovišti o kapacitě 30 míst, které je střeženo kamerovým systémem.

O Litvínově

Doba, kdy byl založen Litvínov zůstane nejspíš navždy neznámá. Prameny, z nichž by se dalo toto zjistit, byly zničeny nebo ztraceny. Nejstarší zmínkou o Litvínovu nám zůstává záznam z roku 1352 v papežském desátkovém registru Registrum decimarum papalium.
V průběhu 16. století se rozmohlo dolování rud také na českém území Krušných hor. Přišlo sem množství nových obyvatel, zejména ze Saska.

Na přelomu 17. a 18. století se rozšířilo tkaní a předení podomácku. Ze strany šlechty se objevily snahy domácké výrobce soustředit do budov zvaných manufaktury. Ty vytvořily přechod mezi řemeslnou a tovární výrobou. Největší manufaktura na výrobu sukna byla založena v Litvínově roku 1715 hrabětem Janem Josefem Valdštejnem. Velký význam pro Litvínov a celé okolí města měla výroba punčoch, bylo známo, že punčochy z Litvínova odebírá i císařský dvůr ve Vídni. Také Petrohrad i další ruská města.

Zprůmyslnění výroby si vyžádalo rozmach dalších odvětví, zejména těžby uhlí a dopravy. V Podkrušnohoří byla v průběhu 19. století otevřena řada hlubinných dolů na těžbu hnědého uhlí, které se vyváželo i do Saska.

V současnosti je Litvínov nejen průmyslovým městem, ale také jednou z bran do Krušných hor, kde je možno v létě i v zimě provozovat mnoho druhů sportu nebo se jen tak procházet malebnou přírodou.

Rezervace ubytování

ZÁVAZNÁ REZERVACE

Objednejte si ubytování se zálohovou platbou prostřednictvím rezervačního systému Royal Hotels.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Vyberte termín a odešlete nezávaznou poptávku na ubytování.