O hotelu

Nově postavený tříhvězdičkový Hotel Lázeňský vrch se nachází v centru města Litvínova, jednoho z podkrušnohorských měst, jehož výraznou dominantu tvoří zalesněné svahy Krušných hor. Poloha hotelu zaručuje snadnou dostupnost celého města, s možností návštěvy např. Litvínovského zámku, krytého bazénu a divadla. Našim hostům nabízíme ubytování v atraktivním prostředí s moderním designem a s příjemným výhledem do centra města. Hotel Lázeňský vrch disponuje 34 pokoji, z toho je 5 apartmánů, které mají vlastní terasu, a 29 pokojů typu standard. Hosté mohou parkovat na hotelovém parkovišti o kapacitě 30 míst, které je střeženo kamerovým systémem.

O Litvínově

Doba, kdy byl založen Litvínov zůstane nejspíš navždy neznámá. Prameny, z nichž by se dalo toto zjistit, byly zničeny nebo ztraceny. Nejstarší zmínkou o Litvínovu nám zůstává záznam z roku 1352 v papežském desátkovém registru Registrum decimarum papalium.
V průběhu 16. století se rozmohlo dolování rud také na českém území Krušných hor. Přišlo sem množství nových obyvatel, zejména ze Saska.

Na přelomu 17. a 18. století se rozšířilo tkaní a předení podomácku. Ze strany šlechty se objevily snahy domácké výrobce soustředit do budov zvaných manufaktury. Ty vytvořily přechod mezi řemeslnou a tovární výrobou. Největší manufaktura na výrobu sukna byla založena v Litvínově roku 1715 hrabětem Janem Josefem Valdštejnem. Velký význam pro Litvínov a celé okolí města měla výroba punčoch, bylo známo, že punčochy z Litvínova odebírá i císařský dvůr ve Vídni. Také Petrohrad i další ruská města.

Zprůmyslnění výroby si vyžádalo rozmach dalších odvětví, zejména těžby uhlí a dopravy. V Podkrušnohoří byla v průběhu 19. století otevřena řada hlubinných dolů na těžbu hnědého uhlí, které se vyváželo i do Saska.

V současnosti je Litvínov nejen průmyslovým městem, ale také jednou z bran do Krušných hor, kde je možno v létě i v zimě provozovat mnoho druhů sportu nebo se jen tak procházet malebnou přírodou.